Co hledáš?

8 VĚCÍ, KTERÉ MUSÍTE UKLIDIT, KDYŽ OČEKÁVÁTE HOSTY

Zvyknout si na vlastní nepořádek doma je snadné. Stohy papíru, pavučiny v rozích nebo neuklizené pokoje snadnou uniknou vaší pozornosti - ale pozornosti návštěvníků ne. Vaši návštěvníci vždy přihlíží k čistotě, takže pokud v tomto období očekáváte hosty, budete se chtít ukázat v tom nejlepším světle. Abychom vám pomohli, sestavili jsme seznam 8 věcí, které musíte udělat než přijdou hosté:

 

1. Ukliďte toaletu

Může se to zdát zbytečné, ale máte-li v době děti, toaleta může být v jeden okamžik čistá, a za chvíli špinavá. Bez ohledu na to, jak je váš domov neuklizený, hosté vám zapomenou vše, pokud je přivítá krásně čistá toaleta. Mnoho hostů cestuje za svými milovanými daleko; proto zajistěte, aby si mohli v okamžik, kdy přijedou mohli odpočinout a cítili se příjemně.

2. Ukliďte koupelnu

Další zónou, kterou je třeba uklidit, je koupelna. Uklizená koupelna. Hosté se mohou chtít po cestě vykoupat nebo osprchovat a když je přivítá špinavá sprcha nebo vana plná plísně a vlasů, nebude se jim chtít. Vyčistěte odtoky a odstraňte z nich i ze stěn sprchy veškeré vlasy. Nikdo nemá rád, když v koupelně vidí stopy po někom jiném. Rovněž ukliďte lahvičky se sprchovými gely, pěnami do koupele, mýdly, atd.

3. Ukliďte ledničku

Věci se mohou v průběhu roku zatoulat na různá místa. I když nemáte čas na odmrazení mrazničky, zcela jistě ukliďte chladničku. Hosté nemusí nést zrovna dobře, když vidí, jak z lednice vyndáváte, například během vaření, něco, co tam mohlo být i 3 měsíce. Pokud nechcete objevit plíseň v jídle nebo cítit nepříjemný zápach pokaždé, když chladničku otevřete, vyčistěte všechny poličky a zásuvky a dobře je vytřete.

 

4. Vyměňte povlečení

Čisté povlečení. Jak bylo zmíněno již dříve, žádný host není rád, když ve svém osobním prostoru, byť dočasném, nalezne stopy po někom jiném. Než přijedou, povlečení převlečte. Žádný host nechce odhrnout přikrývku a najít na prostěradle vlasy či jiné věci. Čerstvě vyprané a vyžehlené oblečení je pro vaše hosty skvělým symbolem toho, že jsou „vítaní“

5. Špinavé skleničky a hrnky

Mnoho lidí, ani majitelů restaurací, si nevšímá, že špinavé skleničky mohou zničit zážitek z pití. Nemusí to nutně znamenat červenou rtěnku na skle, ale skvrny, otisky prstů nebo rtů - to vše dokáže vyvolat značné znechucení. Vždy zkontrolujte, že je vaše sklo dokonale čisté, bez šmouh a jiných nečistot. To platí i pro kávové šálky. K odstranění kávových sedlin ve spodní části šálků použijte jedlou sodu.

 

6. Čistota po domácích zvířatech

I když většina z nás se se svými domácími zvířaty mazlí ráda (přiznejme si to, je tomu tak), co se týká návštěvníků, je velmi důležité stanovit to, kdo je šéf. Hosté si nemyslí, že psí pelíšky plné chlupů, špinavé ptačí klece nebo vyházená podestýlka pro kočky je něco roztomilého. Většina hostů chápe, že domácí mazlíčci potřebují péči, nicméně je důležité, aby pelíšky nebo kočičí podestýlky byly v okamžik příjezdu vašeho hosta čisté. Pokud během návštěvy dojde k zhoršení jejich stavu, hosté pochopí, že jde o přirozený proces. Nicméně, domov, v kterém zapáchá kočičí podestýlka nebo vlhký pes není něčím, co by u hosta vzbuzovalo pocit, že je vítán.

7. Srovnejte rozházené přehozy

Věnujte 5 minut srovnání rozházených přehozů. Mnozí používají přehozy nebo polštáře k ozdobení pohovek. Když přehozy a polštáře srovnáte, váš domov bude vypadat lépe, stejně tak se v něm budou cítit lépe i vaši hosté.

8. Pavučiny

Pavučiny ve slunečním světle Může se zdát divné, že na to upozorňujeme, ale mnoho lidí se pavouků bojí. Někteří lidé si pavouky doma dokonce pěstují (tvrdí, že na chytání much!), ale hostům se mohou zdát pavučiny zvláštní a nemusí v nich vzbuzovat příjemné pocity. Je to něco, čeho si majitelé domu nevšimnou, ale hosté je vidí hned. Chceme se jich zbavit, ale pak na to zapomínáme a dny plynou a stará dobrá Charlotte pokračuje ve vytváření své pavučinky. Vezměte si prachovku a odstraňte je ještě, než vaši hosté přijedou. Vyčištění celého domu vám zabere 10 minut a můžete si být jisti, že se to vyplatí.

Tip od uklízecího týmu:

Čistící prostředky a nádobí Během prázdnin nikdo nečeká, že se od dům budete starat sami. Když za vámi přijedou přátelé, velmi rádi vám s údržbou domácnosti pomohou. Aby vám mohli pomoci, je třeba, abyste připravili věci na úklid. Mějte připravené houbičky různých barev (nádobí, kuchyňská linka, podlahy) a dostatek hadříků na vysušení umytých povrchů. Pokud máte dostatek prostředků, budete mít i dostatek pomocníků.