Co hledáš?

PLÁN O 5 KROCÍCH: JAK UKLIDIT VÁŠ DOMOV A PŘIPRAVIT HO NA BBQ VEČÍREK

Místo toho, abyste se loučili s létem, proč nepřekvapíte své přátele a neuspořádáte grilování? Nedovolte, aby se času příjemně strávenému s přáteli postavila do cesty neuklizená domácnost. Zde je plán o 5 krocích, který vám pomůže uklidit váš domov - bez stresu, stačí splnit několik jednoduchých úkolů.

Takže, kde začít? Při grilování budou hosté trávit většinu času venku, proto je nejdůležitější uklidit vstupní prostor, obývací pokoj, kuchyni a koupelnu. Není třeba uklízet celý dům, ale spíše se zaměřte na místa, kde budou hosté pobývat - lidé se většinou zaměří na stoly, poličky a místa, kam si mohou odložit nápoje.

 

Plán o 5 krocích:

1. Vyvětrejte a začněte uklízet

Než začnete, otevřete několik oken, aby váš domov voněl svěže a čistě. Rozsviťte voňavou svíčku nebo použijte dezodorizační prostředek a vytvořte tak v domácnosti příjemný pocit. Dále je třeba se vypořádat s místy, která jsou plná nepořádku. Najděte dočasné místo, na které uložíte všechny zbytečné předměty, jako je koš na prádlo nebo různé krabice - je to ten nejlepší a nejjednodušší způsob.

2. Skvělý vstup

První věc, kterou vaši hosté uvidí, je váš vstupní prostor, proto je nezbytné udělat dobrý první dojem. Vyjděte ven, zbavte se veškerého nepořádku. Potom vejděte dovnitř, zameťte vstupní halu, ukliďte veškerý nepořádek, boty, bundy, klobouky a poštu dejte na své místo. Ze stolů a dekorací setřete prach a použijte dezodorizační prostředek.

3. Příprava obývacího pokoje

Začněte tím, že uklidíte vše, co není na svém místě, urovnáte pohovku, polštáře nebo přehozy (jsou skvělé k zakrytý skvrn - nicméně, poté, co použijete některý z přípravků BISSELL, je už nebudete potřebovat). Dále pomocí hadříku z mikrovlákna setřete prach ze stolku, TV a dalších zaprášených povrchů. Nakonec vysajte prach nebo chlupy po domácích mazlíčcích z podlahy, nezapomeňte vysát podlahové lišty - použijte kartáč nebo nástavec na hadici.

4. Útok na kuchyň

Prvním místem útoku, na kterém začnete s úklidem, je dřez se špinavým nádobím; pokud máte myčku, jednoduše ho do ní dejte a nechte umýt. Potom dřez dobře vyčistěte - až skončíte, měl by být bez poskvrny, měl by zářit - BISSELL Steam Shot™ vám tuto práci dozajista značně usnadní! Dále z kuchyňské linky odstraňte zbytečné spotřebiče a kuchyňskou linku vyčistěte pomocí čistícího prostředku a hadříku z mikrovlákna nebo papírových utěrek. To stejné můžete udělat s troubou, skříňkami a chladničkou. Dobrým nápadem je i úklid chladničky, vytvoření prostoru na chuťovky, nápoje a další dobroty. Nakonec vyčistěte podlahu parním mopem, tak si můžete být jistí, že vaše kuchyň je čistá jako sklo.

5. Svatyně v koupelně

Nejdůležitější místnost si nechte na konec - koupelna je místo, na které byste se měli zaměřit nejvíc. Neznamená to, že si kleknete a budete drhnout podlahu, ale spíše vyčistíte věci, které budou hosté používat - například toaletu, zrcadlo, umyvadlo a koupelnovou skříňku. Začněte tím, že všechny zbytečné věci uklidíte do skříněk nebo kamkoli mimo dohled, dobře vyčistíte umyvadlo, koupelnovou skříňku a zrcadlo - k tomu můžete použít víceúčelový čisticí přípravek nebo BISSELL Steam Shot™. Dále vyčistěte toaletu - zevnitř, prkénko a vnější část, a stávající roli toaletního papíru nahradíte novou. Prostor vystříkejte dezodorizačním prostředkem nebo zapalte voňavou svíčku a vytvořte dojem jako v lázních. A nezapomeňte na nové a načechrané ručníky. Nakonec vyčistěte podlahu pomocí parního mopu a jste hotoví.

S naším plánem o 5 krocích je to tak snadné - nedovolte, aby vás úklid obral o čas na přípravu vašeho večírku.