Co hledáš?

JEDNODUCHÝ ÚKLID PŘED ODJEZDEM NA DOVOLENOU

Letní prázdniny se blíží, ale i tak existuje řada rodin, které si dopřávají kratší volna. V pondělí 25. srpna je státní svátek, což znamená dlouhý víkend! Užít si prodloužený víkend mimo domov je skvělé, ale návrat do neuklizené domácnosti už tak krásný není. Abychom vám pomohli, připravili jsme seznam 5 úkolů, které musíte udělat, než odjedete na výlet:

1. Vyměňte povlečení

Není to jedna z oblíbených domácích činností, ale skutečně se vyplatí, neboť budete mít pocit „Ach, jsem doma!“. Bez ohledu na to, zda víkend strávíte v krásném hotelu s čistým, svěžím povlečením, nebo se zašpiníte při skvělém kempování, návrat domů, do čisté postele bude něčím, co vám prodlouží pocit volna.

2. Ukliďte ledničku

Je to něco, na co snadno zapomenete, o to horší zážitek to je, když se vrátíte domů. Po příjemném odpočinku není nic horšího než přijet domů, dojít si do ledničky pro něco k jídlu a spatřit jídlo pokryté zeleno-šedou plísní! Vyhoďte všechno staré jídlo, které nevydrží do vašeho návratu. Ušetří vás to zážitku uvítání odpornou plísní a ani vaše lednička nebude nijak zapáchat.

3. Vyhoďte odpadky

Ani to není oblíbená domácí práce. Nicméně, potom, co vyhodíte veškeré staré jídlo, nechcete, aby zůstalo v koši na odpadky a zatímco vy budete pryč, stále se rozkládalo. Než odjedete na dovolenou, vždy vyneste odpadky. Nic se nestane, pokud popeláři nepřijedou. Odpadky, které jsou vidět, vzbuzují iluzi, že je někdo doma, což odrazuje zloděje. Nebo můžete požádat své sousedy o laskavost, aby popelnici vrátili na její běžné místo a nabídněte jim, že až budou potřebovat, oplatíte jim to.

4. Vyčistěte toaletu

Pokud budete pryč déle než den, vždy vyčistěte toaletu. Pokud by v ní zůstaly nějaké nehezké věci, nebylo by dobré je tam nechat několik dalších dnů. Vyčistěte toaletu, po návratu to oceníte.

5. Umyjte nádobí

Pokud je na něm jídlo, musíte se ho zbavit. Než odjedete zkontrolujte, že jste umyli všechno špinavé nádobí. Nebo ho dejte do myčky a umyjte ještě než odjedete. Až se vrátíte, budete se cítit mnohem lépe, když na vás nebude čekat žádné špinavé nádobí.

Věci si zabalte noc před odjezdem, abyste měli v den odjezdu chvilku na úklid - až se vrátíte z dovolené, oceníte to. Když po dovolené přijedete do neuklizené domácnosti, zbaví vás to uvolněnosti, kterou jste načerpali o dovolené a realita z návratu se vám může zdát celkem depresivní. Ukliďte domácnost ještě než odjedete a po návratu se budete cítit odpočinutí, osvěžení a pozitivně naladění.

Hodně štěstí!